Řidiče v Hradci Králové čekají kolony a dopravní omezení

Opravy silnic komplikují život řidičům v Hradci Králové. Projet městský okruh bez čekání v koloně se často nepodaří. Problémy zřejmě nebudou o víkendu jen tam.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kolona aut. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Záchytné parkoviště u Hradeckého fotbalového stadionu teď využívají hlavně návštěvníci nového městského koupaliště. V sobotu ale začíná ve městě fotbalová Gambrinus liga a tak se čekají problémy s parkováním. Policie posílila hlídky.

Pevné nervy musejí mít hlavně ti řidiči, kteří jedou směrem Jičín a Trutnov od Ostravy nebo Brna. Kolony komplikují život především ve špičkách. V pátek se rozhodně zlepšení čekat nedá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Pařízek mluvil v Ranním Radiožurnálu o dopravní situaci na Královehradecku

„Řidiči se bohužel musí obrnit trpělivostí. Trošku vzrůstá nervozita. Řada řidičů bohužel nezná až tak úplně pravidla střídavého řazení nebo-li zipu. Práce by měly být podle harmonogramu hotové 20. července,“ řekl za královehradeckou dopravní policii Stanislav Blažek.

Problémy přijdou i v noci

Problémy ale čekají řidiče i o víkendu v noci, kdy budou stavaři části okruhu krátkodobě uzavírat úplně. A navíc se může strhnout boj o parkovací místa při sobotním zápase první fotbalové ligy na hradeckém stadionu.

„Řada míst se nabízí na zaslepené třídě Víta Nejedlého a potom v oblasti pod starým městem. Návštěvníci fotbalového utkání si budou muset poradit i za cenu parkování například v Malšovicích nebo an parkovištích u hypermarketů,“ radil Blažek.

Na fotbal se tedy vyplatí přijet s předstihem.

Martin Pařízek, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme