Řidiči kamionů nemají správně upevněný náklad, vyplynulo z kontrol mezi Olomoucí a Ostravou

Vysypaný náklad z kamionu nedávno uzavřel rychlostní silnici u Olomouce. Podobné případy jsou podle odporníků na dopravu poměrně časté. Policisté, společně s Besipem, se proto dnes na nákladní vozidla zaměřili. Při kontrolách na dálnici mezi Olomoucí a Ostravou zjistili, že mnoho řidičů má náklad upevněný nedbale. Našli se mezi nimi i výjimky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kamion na dálnici D1 | Foto: Dominika Nováková

Řidič Petr Hanák kontrolou prošel. Policisté ho upozornili pouze na lehce povolené kurtny.

„Snažím se, protože jsem deset let jezdil s kamionem v Německu. Tam ty postihy a kontroly byly daleko přísnější. Z toho jsem takto vytrénovaný,“ říká Hanák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kontrol kamionů se účastnil i redaktor Ivo Opletal

Jiní šoféři už tolik zodpovědní nebyli. Podle krajského koordinátora Besipu Miroslava Charouze jde o velmi rozšířený problém:

„Místo čtyřech kurten by jich na tomto nákladu mělo být sedm, aby se nepohnul. Upozorňuji, že to jsou kari sítě, které mají extrémně ostré hrany a váží 15 tun. Auto po dálnici letí osmdesát a v zatáčkách se řidič musí v podstatě modlit, aby nešlápl prudce na brzdy, protože by byl tento náklad během několika vteřin dole.“

Odborník na dopravu má jasno. Pokud se nezvýší postihy, bude po českých silnicích jezdit plno kamionů se špatně upevněným nákladem. Nyní za to mohou policisté dát pokutu do výše dvou tisíc korun.

Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme