Řidiči s výměnou průkazů nespěchají. Někde už úředníci počítají s posílením služeb na konci roku

Některé úřady v Královéhradeckém kraji se kvůli pomalé výměně řidičských průkazů začínají zvolna připravovat na nápor na konci roku. Lidé, kterých se výměna týká, na ni mají necelé tři měsíce. Pokud to nestihnou, nebudou moci legálně usednout za volant.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidičský průkaz (ilustrační foto) | Foto: Alena Palečková

V Kostelci nad Orlicí by si mělo řidičské průkazy vyměnit ještě asi 600 lidí. V porovnání s jinými městy to sice není mnoho, přesto už město rozhodlo, že úřad bude mít otevřeno i poslední den roku.

„Nebudeme si brát žádné dovolené, nic, a registr řidičů bude neustále otevřen, nebudeme nijak zavírat,“ říká Ivan Novák z kosteleckého dopravního odboru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočila redaktorka Kristýna Štanderová

Ten, kdo si řidičský průkaz nevymění, nebude moci od ledna řídit. „Nebude mít platný řidičský průkaz, tudíž nebude moci usednout za volant motorového vozidla, protože nebude mít čím doložit vlastnictví řídičského oprávnění,“ podotýká Novák.

S nápadem pomoci si nahlášením ztráty řidičského průkazu, si podle Nováka řidiči nepolepší. Prozatímní potvrzení dostanou jen pokud přijdou do konce roku.

„V případě, že přijdete až po 1. lednu 2014, tak už vám nevystavíme žádný doklad, neboť jste ztratila řidičský průkaz, který vás už neopravňoval k řízení motorových vozidel,“ říká Novák.

Povinná výměna se týká řidičských průkazů vydaných od začátku ledna 2001 do konce dubna 2004.

V Náchodě si musí o výměnu řidičského průkazu požádat ještě asi dva tisíce řidičů. O změně otevírací doby tamního úřadu zatím neuvažovali.

Jak podotýká Blanka Kubíková z náchodské radnice, a podobné zkušenosti mají i v dalších městech, zájem lidí se zvedne vždy, když se informace o výměně objeví v televizním nebo rozhlasovém vysílání.

„Tam je to tak, když to vyšlo minulý týden ve zprávách, tak opravdu ti lidé přišli, bylo tady hodně lidí. A teď už to zase jde do takového klidu,“ popisuje Kubíková.

Nenechávejte výměnu řidičských průkazů na poslední chvíli, varují úředníci
Lhůta pro výměnu řidičáků se krátí, ve Varech zbývají ještě 4 tisíceMáte už vyměněný řidičský průkaz?I staří lidé mohou bez problémů řídit. Podmínkou je dobrý zdravotní stav

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme