Řidiči se do Opatovic od Vysoké nad Labem dostanou už jen objížďkou

Z Vysoké do Opatovic nad Labem se řidiči dostanou oklikou. Od pátku začne policie vymáhat dodržování nového dopravního značení na křižovatce od Vysoké. Opatovice tím chtějí snížit počet aut v ranní špičce. Obyvatelům Vysoké se ale nová úprava nelíbí, protože do Opatovic se dostanou pouze objíždkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kruhový objezd u Opatovic nad Labem | Foto: Honza Ptáček

„Dcera tam jezdí k paní učitelce na piáno. Jsme fakt hodně rozzlobení. Myslím, že Vysočáci jsou rozzlobení všichni. A nejenom Vysočáci. Třeba Bukovina tam jezdí s dětmi k dětské doktorce. Vzdušnou čarou to máme dva kilometry nebo ani ne, a teď abychom jezdili přes Hradec, nebo já nevím, kudy,“ rozčiluje se paní Hana z mateřské školy ve Vysoké, která má v Opatovicích rodinu a přátele.

Starosta Vysoké na Labem Jiří Horák potvrzuje, že lidé nesouhlasně značku ignorují. „Tu značku někdo přesprejuje, a dokonce ji odmontuje a metne do kanálu, co je vedle ní. To už se několikrát stalo, takže značka tam doposud neměla dlouhého trvání. Samozřejmě neříkám, že to udělali občané obce,“ říká Horák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ivety Záleské z Vysoké nad Labem, jejíž obyvatelé nechtějí jezdit do Opatovic po objížďce

Poté, co silničáři otevřeli obchvat Opatovic, stoupla doprava přímo v obci. Auta směrem na Pardubice dříve jezdila kolem benzínové pumpy. Původní silnice je teď slepá, a tak auta jezdí přímo přes obec. Hlavně řidiči z královéhradeckého Moravského předměstí a Třebše, kteří ráno najížděli na dálnici a přes Vysokou a Opatovice si zkracovali cestu, aby nemuseli jet přes Hradec.

„Nám jde o zajištění dopravní bezpečnosti pro děti, které tady navštěvují školu. Vystupují vyloženě na té druhé straně. Máme tady jeden jediný přechod, takže se opravdu dostáváme do kolize,“ vysvětluje starosta Opatovic Pavel Kohout. Policie teď bude dodržování značky kontrolovat.

„Řidiči, kteří využívali průjezd naší obcí v ranních hodinách, se musí připravit na to, že buď pojedou po hradeckém okruhu a potom už pojedou po rychlostní komunikaci a na velké kruhové křižovatce se rozhodnou, kam jedou, jestli na Prahu, nebo na Pardubice. Nebo ti, co nebudou chtít měnit svoji trasu, na této křižovatce budou muset odbočit vpravo a přes křižovatku v Březhradě se napojit na rychlostní komunikaci a pokračovat dál,“ říká Kohout.

Opatovice nad Labem - obecní policie | Foto: Honza Ptáček

Pavel Kohout tvrdí, že řidiči ztratí otočkou v Březhradě jen dvě minuty při dodržení silniční pravidel. Obce na levém břehu Labe tím ale přijdou o přímé napojení na dálnici D11.


Zvětšit mapu

dab, Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme