Řidiči v Orlických horách dojedou snadněji do Polska

Na česko-polské hranici v Orlických horách čeká řidiče plynulejší provoz. Během letošního léta tam silničáři opravili most přes Bartošovický potok. Silnice tam je teď na dvou místech rozšířena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řidička za volantem | Foto: Ondřej Jánoška

Díky rozšíření silnice se lépe vyhnou protijedoucí auta.

„Na silnici, která získala novou vozovku, byly vybudovány výhybny. Došlo také k rekonstrukci mostu,“ říká Imrich Dioszegi z úřadu Královéhradeckého kraje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O opravách silnic mluvil Ondřej Vaňura

Silničáři museli během stavby cestu na čas úplně uzavřít. Chodci přes potok přecházeli po provizorní lávce. Kraj za opravu zaplatil téměř tři miliony korun.

Další milion stála i nedávná oprava druhého mostu v Bartošovicích.

„Již dříve tam byl rekonstruován ještě jeden most, respektive v této části Orlických hor je dlouhodobě investováno v rámci příhraniční spolupráce a v rámci těchto peněz tam došlo ke spoustě rekonstrukcí silnic.“

Mezi jiné podobné akce patřila i rekonstrukce silnice k hraničnímu přechodu Olešnice - Lewin Klodski za téměř 46 milionů korun. Kraj tehdy na tyto dva projekty získal peníze z Evropské unie.

Největší silniční investicí v kraji byla letos oprava cesty spojující Náchod a Broumov v části Pasa.

„Je to průsmyk, který bývá především v zimě velmi nebezpečný. Tato silnice se dočkala modernizace za zhruba 80 milionů korun s velkým příspěvkem Evropské unie.“

Královéhradecký kraj chce silnici opravovat i v budoucnu. Konkrétní úseky ale zatím známé nejsou.

„Kraj plánuje každoročně investovat do rekonstrukcí silnic a velkých oprav stovky milionů korun. Všechno záleží v současné době na tom, jak se podaří čerpat peníze z Evropské unie,“ dodává Imrich Dioszegi.

Královéhradecký kraj se stará o více než 3300 kilometrů silnic druhé a třetí třídy. Na modernizaci silniční sítě už získal z Evropské unie zhruba dvě miliardy korun.


Zvětšit mapu

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme