Řidiči z Karlových Varů už najdou registr řidičů i vozidel v jednom patře

Návštěvníci registru vozidel a řidičů v Karlových Varech už nemusejí přebíhat mezi odděleními. Donedávna se totiž obě agendy tohoto úřadu nacházely v prvním a ve třetím patře druhé budovy magistrátu v ulici U Spořitelny. Úředníci klientům slibují především pohodlí při vyřizování záležitostí na obou evidencích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrální registr vozidel na mnoha místech stále plně nefunguje | Zdroj: ČTK

Prostory pro změnu vznikly už loni, třeba po přeložení výplaty sociálních dávek na úřady práce. V prvním poschodí tak vznikly tři nové kanceláře odboru řidičů. Odteď tak lidé mohou například nepříjemnou ztrátu dokladů k vozidlu včetně řidičáku vyřídit jednodušeji.

„Dřív, když si přišel třeba vyřídit výměnu nebo duplikát malého techničáku za ztracený nebo odcizený a současně i řidičák, tak vlastně musel jednu část řešit ve třetím patře a druhou v prvním, a nemohl sledovat současně dvě pořadí,“ řekl změnu zástupce vedoucího oddělení registrů Antonín Novák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek z Karlových Varů natočila redaktorka Pavla Sofilkaničová.

Na přístroj, který tiskne pořadové lístky si však návštěvníci úřadu ještě pár dní počkají.

„Je to otázka toho přepojit elektroniku, která je s tím spojená, vytvořit tam pro ni sítě, takže to nám potrvá ještě zhruba dva týdny. Jinak ten registr funguje běžně, to znamená člověk, který tam přijde, tak sice bez toho lístečku, ale bude odbaven,“ uvedl Jan Kopál z karlovarského magistrátu.

Pan Karel si na úřad přišel vyměnit řidičák, který mu letos propadne. Novinku na registru v podstatě ocenil. To, že si nevytisknul lístek, mu prý nijak zvlášť nevadí.

„My se dohodneme, zatím je nás tady málo, takže bez problémů,“ řekl.

Kromě uvolněných kanceláří ve třetím patře zůstávají v horní budově magistrátu další nevyužité prostory. Podle magistrátu by je v budoucnu mohly obsadit agendy odborů obcí s rozšířenou působností. Rušení těchto odborů v menších obcích plánuje vláda.

Pavla Sofilkaničová, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme