Řidičské průkazy vydané od ledna 2001 do dubna 2004 je nutné do konce roku vyměnit

Výměna řidičských průkazů je v poslední fázi. Lidé, kteří mají průkaz vydaný v období mezi 1. lednem 2001 do 30. dubna 2004, si ho musí nechat do konce letošního roku vyměnit. Kdo si ho zařídí právě teď, vyhne se zbytečnému čekání na úřadech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řidičský průkaz | Foto: Alena Palečková

Největší nápor úřady tradičně očekávají až na podzim a pak také v prosinci, protože hodně řidičů nechá výměnu svých průkazů až na poslední chvíli. Naopak, když na úřad vyrazíte v těchto dnech, žádné velké fronty vás nečekají.

„Já jsem přišel, sotva jsem tohle vyplnil a půjdu na řadu. Mně by to stačilo do konce života, ale předpisy se mění,“ říká Jiří Suchánek, který si výměnu řidičáku zařizoval dnes na odboru dopravy hradeckého magistrátu.

Zájem o nové řidičské průkazy na hradeckém magistrátu není zatím velký. Je tomu podobně jako v minulých etapách výměn řidičských průkazů - lidé ještě otálejí. Doteď úředníci vydali zhruba tisícovku nových průkazů.

„Jedná se v současné době přibližně o devět tisíc řidičů, kteří potřebují vyměnit řidičský průkaz v našem územním obvodu, což je poměrně velké číslo. Budeme rádi, když řidiči navštíví náš úřad v dřívější době,“ říká Petr Černohlávek z odboru dopravy královéhradeckého magistrátu.

K výměně řidičského průkazu je potřeba předložit stávající průkaz, k němu občanský průkaz a v neposlední řadě také fotografii. Vystavit nový průkaz musí úřad ze zákona do 20 dnů, v současné době to ale trvá kratší dobu - zhruba dva týdny.

Zákonná výměna je z legislativních důvodů osvobozena od správního poplatku. Jen v případě zkrácené lhůty - do pěti dnů, je třeba zaplatit 500 korun.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme