Rodina se otrávila oxidem uhelnatým, tragédii nepřežily dvě děti

Na otravu oxidem uhelnatým zemřely v rodinném domě na Českokrumlovsku dvě děti. Třetí přiotrávené dítě skončilo se zdravotními problémy v nemocnici. Tragická událost se stala v sobotu večer. Záchranáři po příjezdu na místo nalezli v domě kromě tří dětí ještě dva dospělé, které rovněž odvezli do nemocnice, uvedla mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynový hořák (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Tragickou událost podle předběžného vyšetřování policistů způsobil únik zplodin ze zařízení, které vyrábí elektřinu. "S ohledem na poškozené a jejich věk nebudeme v tuto chvíli k případu poskytovat žádné další informace," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Záchranáři do nemocnice transportovali také jednoho zasahujícího policistu s lehkými příznaky otravy oxidu uhelnatého. Na místě zasahovaly tři výjezdové posádky záchranářů.

Podle Kafkové je otrava oxidem uhelnatým, jenž většinou uniká z různých přístrojů, každoročně příčinou úmrtí několika lidí. "Tato otrava je velice zákeřná proto, že jde o nedráždivý plyn bez zápachu, který vzniká nedokonalým spalováním za omezeného přístupu kyslíku. Velmi často je nesmírně obtížné vůbec zjistit, že se o otravu oxidem uhelnatým jedná. Poznat tuto diagnózu je mnohdy velmi obtížné i pro profesionály," řekla Kafková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme