Rodina se otrávila oxidem uhelnatým, tragédii nepřežily dvě děti

Na otravu oxidem uhelnatým zemřely v rodinném domě na Českokrumlovsku dvě děti. Třetí přiotrávené dítě skončilo se zdravotními problémy v nemocnici. Tragická událost se stala v sobotu večer. Záchranáři po příjezdu na místo nalezli v domě kromě tří dětí ještě dva dospělé, které rovněž odvezli do nemocnice, uvedla mluvčí záchranné služby Petra Kafková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plynový hořák (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay | Zdroj: Pixabay

Tragickou událost podle předběžného vyšetřování policistů způsobil únik zplodin ze zařízení, které vyrábí elektřinu. "S ohledem na poškozené a jejich věk nebudeme v tuto chvíli k případu poskytovat žádné další informace," uvedla policejní mluvčí Lenka Krausová.

Záchranáři do nemocnice transportovali také jednoho zasahujícího policistu s lehkými příznaky otravy oxidu uhelnatého. Na místě zasahovaly tři výjezdové posádky záchranářů.

Podle Kafkové je otrava oxidem uhelnatým, jenž většinou uniká z různých přístrojů, každoročně příčinou úmrtí několika lidí. "Tato otrava je velice zákeřná proto, že jde o nedráždivý plyn bez zápachu, který vzniká nedokonalým spalováním za omezeného přístupu kyslíku. Velmi často je nesmírně obtížné vůbec zjistit, že se o otravu oxidem uhelnatým jedná. Poznat tuto diagnózu je mnohdy velmi obtížné i pro profesionály," řekla Kafková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme