Rodina z Vlašimi sepsala petici. Kvůli zápachu z kanálu nemůže užívat zahradu ani větrat

Říká se, že když smrdí kanály, bude pršet. Pokud by tohle pravidlo platilo beze zbytku, propršela by ve Vlašimi podle místních většina jara a léta. Lidé v jedné části města si stěžují na silný zápach z kanálů a dokonce kvůli tomu sepsali petici. Radnice to chce řešit instalací bio filtru pohlcujícího pachy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chrudimské vodárny hledají černé přípojky pomocí kouře | Foto: Josef Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

„Jde o to, že na stávající kanalizaci je napojena tlaková kanalizace z vedlejší obce Bolina a u kanálu, do kterého je zavedena, vzniká zápach,“ vysvětluje obtíže občanů Zdeněk Dvořák z investičního odboru města Vlašimi.

Rodina Zdeňka Jelínka, který má před kanálem dům, je autorem petice proti zápachu. „Nejvíc to jede, když je sluníčko v létě, sedět tady na zahradě je katastrofa. Nemůžeme větrat, protože vše jde do oken, zápach někdy trvá 24 hodin,“ říká.

Podle Dvořáka může být řešením bio filtr, který chce město do kanálu instalovat. „Bude to stát 17 tisíc a uvidíme, co to provede,“ dodává. Biologický filtr, který pohlcuje pachy, chce město osadit během měsíce.

Věra Hájková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme