Rodině z Nového Jičína vyhořel dům. Díky štědrosti lidí začne stavět nový

Rodina ze Žiliny u Nového Jičína se začíná stavět na nohy poté, co jim v říjnu zcela vyhořel dům. Během noci se ocitli manželé i se synem na ulici, pomoc ale přišla záhy. Firmy jim zdarma pomohly zlikvidovat uhynulá chovná zvířata a rozebrat torzo domu, sousedé zase nabídli provizorní ubytování. Štědří dárci jim navíc poslali 280 tisíc korun, za které začnou budovat nové stavení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozůstatek koupelny a pohled na stodolu | Foto: Jana Jeckelová

První jiskra vyskočila ve stodole, kvůli závadě elektroinstalace u mrazáku pak lehl popelem celý domov rodiny Mikulenkových. Nedalo se prý vůbec nic dělat.

Se stejnou rychlostí, s jakou spolykaly budovu plameny, se ovšem zvedla i vlna solidarity. Peníze lidé nosili do kasičky u vyhořelého domu a posílali je i na speciálně zřízený účet u frýdecko-místecké Adry.

Díky finanční pomoci teď Mikulenkovi začnou stavět stejný dům na stejném místě. „Teď se modlíme, ať bude trochu počasí, ať se to dá zabetonovat. A potom už postupně stavět dál,“ potvrzuje Jiří Mikulenka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportérka Jana Jeckelová se vypravila za rodinou, kterou požár připravil o dům

V novojičínské Žilině už zkušenost s živly mají. Také tak si předseda tamního osadního výboru Jaroslav Perútka vysvětluje obrovskou štědrost lidí.

„Velká část z nás si vyzkoušela, co to je, když jsme měli baráky pod vodou, a jak jsme byli rádi za jakoukoli pomoc,“ upozorňuje.

Přestože se Zdeňka Mikulenková dokáže už zase smát, pocit ze ztráty střechy nad hlavou prý nikdy nezapomene. Prvotní šok už ale opadl. Celá rodina si uvědomuje, že věci se dají nahradit. Váží si proto, že zachránili to nejcennější – život.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme