Roithová jako jediná prezidentská kandidátka očekávala výsledky mimo Prahu. V Třeboni

V jihočeské Třeboni čekala na výsledky voleb prezidentská kandidátka Zuzana Roithová. I když není rodilou Jihočeškou, Jižní Čechy - přesněji Dvory nad Lužnicí - už dlouhodobě uvádí jako své bydliště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve volební štábu Zuzany Roithové | Foto: Mária Pfeiferová

„Bylo to její osobní přání, protože bydlí a žije ve Dvorech nad Lužnicí. K Třeboni má velký vztah nejenom na základě privatizace lázní Aurora v roce 98, ale do Třeboně ráda jezdila,“ tvrdí starosta Třeboně Jiří Houdek z KDU-ČSL

Takže proto přišla s nápadem, jestli by tady někde šlo udělat volební štáb, a já jsem jí doporučil toto místo,“ konstatuje starosta Třeboně, který rozhodnutí Roithové přivítal.

Neúspěšná kandidátka na post prezidenta Zuzana Roithová podpoří ve 2. kole voleb Karla Schwarzenberga. Řekla to v prezidentském speciálu Radiožurnálu.

Podívejte se v interaktivní aplikaci, jak volby dopadly přímo u vás

Číst článek

„Jsem velmi ráda, že politika, kterou představoval Miloš Zeman a se kterou jsem se nikdy nemohla ztotožnit - byl to i důvod, proč jsem kdysi kandidovala do Senátu, abych se vymezila proti opoziční smlouvě, která do této země zanesla zlořád do této země - má proti sobě kandidáta, který, doufám, bude volitelný pro větší část našich voličů,“ uvedla Roithová.

Kateřina Křenová, Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme