Roithová jako jediná prezidentská kandidátka očekávala výsledky mimo Prahu. V Třeboni

V jihočeské Třeboni čekala na výsledky voleb prezidentská kandidátka Zuzana Roithová. I když není rodilou Jihočeškou, Jižní Čechy - přesněji Dvory nad Lužnicí - už dlouhodobě uvádí jako své bydliště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve volební štábu Zuzany Roithové | Foto: Mária Pfeiferová

„Bylo to její osobní přání, protože bydlí a žije ve Dvorech nad Lužnicí. K Třeboni má velký vztah nejenom na základě privatizace lázní Aurora v roce 98, ale do Třeboně ráda jezdila,“ tvrdí starosta Třeboně Jiří Houdek z KDU-ČSL

Takže proto přišla s nápadem, jestli by tady někde šlo udělat volební štáb, a já jsem jí doporučil toto místo,“ konstatuje starosta Třeboně, který rozhodnutí Roithové přivítal.

Neúspěšná kandidátka na post prezidenta Zuzana Roithová podpoří ve 2. kole voleb Karla Schwarzenberga. Řekla to v prezidentském speciálu Radiožurnálu.

Podívejte se v interaktivní aplikaci, jak volby dopadly přímo u vás

Číst článek

„Jsem velmi ráda, že politika, kterou představoval Miloš Zeman a se kterou jsem se nikdy nemohla ztotožnit - byl to i důvod, proč jsem kdysi kandidovala do Senátu, abych se vymezila proti opoziční smlouvě, která do této země zanesla zlořád do této země - má proti sobě kandidáta, který, doufám, bude volitelný pro větší část našich voličů,“ uvedla Roithová.

Kateřina Křenová, Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme