Romská rodina z Vítkova našla díky penězům dárců nový domov

Rómská rodina z Vítkova, která se stala obětí žhářského útoku pravicových radikálů, našla nový domov. Po týdnech se jim podařilo pořídit z peněz dárců starší rodinný domek, který ještě musí opravit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Těžce popálená dvouletá Natálka zůstává v nemocnici s matkou, další příbuzní zatím žijí v provizorní ubytovně. Na stěhování se už ale všichni těší.

"Je to příjemný, skvělý pocit. Jsme rádi, že se to nakonec podařilo. Já nevím, jestli by to tady na ubytovně druhý člověk vydržel," uvedl otec rodiny Pavel Kudrik.

Životní podmínky v ubytovně jsou podle rodiny totiž nedostatečné. "Je to tady maličké. Děti začaly chodit do školy a nemají pořádně kde psát úkoly. Nejsou tady žádný skříňky na věci. Jsou tady ty plechové, ale do toho neposkládáte věci," popsal provizorní bydlení Kudrik.

Místo nového bydlení ale rodina upřesnit nechce. Mají totiž strach ze msty kompliců útočníků.

Andrea Brtníková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme