FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

ROP Severozápad doporučil krajům, aby zaplatily pokutu za chyby v dotacích

V Karlových Varech dnes zasedal Výbor regionální rady regionu soudržnosti Severozápad. Čerpání finančních prostředků z tohoto dotačního programu zastavila kvůli nesrovnalostem Evropská komise a ROPu Severozápad vyměřila za chyby v přidělování dotací pokutu. ROP Severozápad dnes rozhodl, že doporučí krajům, aby pokutu zaplatily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie prohledávala kanceláře Úřadu Regionální rady ROP Severozápad | Zdroj: ČTK

Pro Karlovarský a Ústecký kraj se dohromady jedná o více než 2,5 miliardy korun. V ohrožení je kvůli tomu řada nedokončených i hotových projektů.

Dnešní zasedání regionální rady tak doporučilo krajům, aby pokutu za pomoci státu zaplatily. O podrobnostech se bude jednat i zítra v Praze na resortu financí.

Stát prý výrazněji nepomůže při vracení evropských dotací za chyby v ROP Severozápad

Číst článek

Představitelé Ústeckého kraje chtějí z pokuty zaplatit 50 procent. Zbytek by měl podle ústeckých zastupitelů zaplatit stát. V Karlovarském kraji zatím lidé z hejtmanství přesné číslo nenabídli. Pravděpodobně však půjde o podobný návrh.

Fakt, že Výbor ROPu doporučuje pokutu zaplatit a neodvolávat se, dává šanci na opětovné spuštění regionálního operačního programu. Zástupci regionální rady ale podotýkají, že s pokutou nesouhlasí.

Kdyby se však vzpírali, dotační program by se nemusel spustit vůbec. To by pro mnohé obce i města čekající na proplacení dotací znamenalo velký problém.

Zdeněk Trnka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme