Ropid hlásí spokojenost cestujících se změnami MHD, městské části nesouhlasí

Městské části se bouří proti anketě spokojenosti, kterou si nechal vypracovat Ropid po zavedení podzimních změn v MHD. Podle průzkumu spokojenost v dotaznících vyjádřilo 93 procent z tří tisíc oslovených.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha spustila revoluční změny v MHD | Zdroj: ČTK

Místostarosta Prahy 5 Jiří Vejmelka tvrdí, že by tak vysoké číslo nevyšlo, kdyby se Ropid více zaměřil na problémová místa.

„Průzkum byl dělaný na Andělu na Knížecí a na Smíchovském nádraží, čili na dvou místech, kde jsou dopravní uzly velmi frekventované a nejsou tam problémy. Ale myslím, že kdyby průzkum v Praze 5 byl udělán například na křižovatce Kavalírka, tak že by ty výsledky byly horší," shrnul Vejmelka.

Podobně situaci vidí také v Praze 6. „Například na Strahově, chybí také přímé spojení sídliště Dědina s Vítězným náměstím," dodává mluvčí městské části Adam Halmoši.

Podle statistiků, kteří anketu zpracovávali, by ale zaměření na jednotlivé problémy průzkum znehodnotilo, protože má být náhodný.

Martin Hromádka, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme