Rozbory vody ve studnách provedou hygienici zdarma

Krajské hygienické stanice a zdravotní ústavy zdarma vyšetří vzorky vody ze studní. Na bezplatný laboratorní rozbor ale mají nárok pouze majitelé studní zasažených povodní, pro které je studna jediným zdrojem pitné vody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Středověká studna, zkoumaná archeology v Hrádku nad Nisou | Foto: Petr Brestovanský

Pomoc se vztahuje pouze na trvale obydlené objekty, nikoli na rekreační chaty a chalupy. S rozborem odborníci začnou až po úplné stabilizaci povodňové situace.

Lidé, kteří mají problém s kvalitou vody ve studnách, by měli kontaktovat vedení obce. Hygienici nemohou vyřizovat individuální žádosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o hygienickém stavu vody a další užitečné informace uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas mluvčí Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje František Kotrba.

„Vzorky vody se budou odebírat až po opadnutí povodňové vlny, po stabilizaci celkového území - máme na mysli stav spodních vod a podobně - a po provedení řádné sanace. To je základní podmínka,“ zdůraznil mluvčí Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje František Kotrba.

Pavla Kuchtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme