Rozestavěný most v plzeňské Jateční ulici se na jeden den otevřel veřejnosti

Mimořádnou příležitost dnes měli lidé v Plzni. V rámci veletrhu FINPEX 2013 a Dne otevřených staveb si mohli zblízka prohlédnout stavbu nového mostu přes řeku Berounku v Jateční ulici. Komentované prohlídky pro veřejnost připravily firmy, které most staví, spolu se Svazem podnikatelů ve stavebnictví ČR.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rozestavěný most v Jateční ulici | Foto: Lukáš Milota

Na místo dorazila asi stovka návštěvníků. Ti, kteří přišli, měli možnost promluvit si o konstrukci mostu s odborníky a zeptat se jich na detaily. Dopoledne bylo vyhrazeno pro školáky a účastníky veletrhu FINPEX, odpoledne se mohl přijít podívat kdokoliv.

Lákadlem se stali i plzeňští fotbalisté a hokejisté, kteří na akci rozdávali autogramy.

Jateční ulice je dost možná světovým unikátem. Přes řeku Berounku tady v těsné blízkosti stojí hned čtyři mosty - nový, původní historický, provizorní vojenský, který vyrostl kvůli havarijnímu stavu původního mostu, a ještě most železniční.

V současné době už byly položeny ocelové nosníky 120 metrů dlouhého silničního mostu, do začátku zimy by měla být hotová i mostovka. Na jaře se dodělají zbylé části, hlavně nájezdy.

Nový most v Jateční je součástí první etapy výstavby silnice II/231 (Plaská - Na Roudné - Chrástecká), která bude spojovat Doubravku a Severní Předměstí Plzně.

Práce pokračují také na historickém Masarykově mostě, který by měl sloužit jen pro pěší a cyklisty. Momentálně je hotová železobetonová mostovka, připravuje se železné zábradlí.

120 metrů dlouhý silniční most v Jateční ulici | Foto: Lukáš Milota

Anna Maňourová, Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme