Rožnovské muzeum vybralo firmu na obnovu vyhořelé chaty Libušín

Valašské muzeum v přírodě vybralo firmu, která znovu postaví vyhořelý Libušín na Pustevnách v Beskydech. Vedení rožnovského skanzenu teď musí před zvežejněním jména vítěze 15 dní počkat na případné podání námitek. Se samotnou opravou by rádi začali už do konce března.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libušín, Pustevny, po požáru | Foto: Jakub Hritz

Ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš upozornil, že se blíží hraniční termín kácení stromů pro výrobu trámů.

„Máme domluvu s Lesy České republiky, které nám přislíbily dřevo jako dar. Je to stále tak, že když se to dřevo vytěží, řekněme na přelomu března a dubna, tak je ze zimní těžby. Tím pádem po podpisu smlouvy můžeme letos na jaře začít a doufám, že začneme,“ řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oprava Libušína by mohla začít do konce března. Zuzaně Burešové to ve vysílání Radiožurnálu řekl ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš

V chatě před požárem byla výletní restaurace. „To, že tam 115 let s malými přestávkami restaurace fungovala, je samo o sobě úžasné. My obnovu děláme se záměrem, aby se tam vrátila,“ dodal.

Historicky cennou památku od slovenského architekta Dušana Jarkoviče zničil požár 3. března před dvěma lety. Policie následně obvinila 50letého muže z Karvinska. Zanedbal údajně rekonstrukci komína budovy.

Libušín - Pustevny | Foto: Český rozhlas

Roman Verner, Marie Horňáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme