Rožnovský skanzen bude vozit hendikepované po Valašské dědině ve speciální bryčce

Stylovou bryčku na převoz invalidních vozíků pořídilo Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Letos tak hendikepovaní poprvé zažijí projížďku v kopcovitém areálu Valašské dědiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bryčka pojme dva invalidní vozíky nebo osm lidí | Foto: Roman Verner | Zdroj: Český rozhlas

„S hendikepovanými návštěvníky máme všeobecně problém, protože se nedostanou do jednotlivých objektů v areálu muzea. Historické objekty totiž mají poměrně vysoké prahy. Takže jsme se jim snažili alespoň umožnit vyjet do kopce, do areálu Valašské dědiny, aby si mohli prohlédnout jeho exteriéry,“ říká mluvčí muzea Petra Valíčková.

Lehkou bryčku bez nákladu utáhnou dva lidé. V plném obsazení pár koní.

„Koně máme přímo tady v muzeu. Jedná se o plemeno norik anebo slezský norik, což jsou koně vyšlechtěné tady v oblasti severní Moravy,“ uvádí Valíčková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rožnovský skanzen bude vozit hendikepované po Valašské dědině ve speciální bryčce. Natáčel o tom Roman Verner

„Bryčka uveze dva vozíčkáře a to i na nejtěžších elektrických vozících, které váží až 150 kilogramů. Plus dva lidi jako doprovod. Je to takový obojživelník, takže bude i pro osm normálních návštěvníků Valašského muzea,“ upřesňuje náměstek ředitele muzea Milan Gesierich.

Přes tři sta tisíc korun na výrobu povozu získalo muzeum z veřejné sbírky, která tak pokryla veškeré náklady.

Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme