Rušnou silvestrovskou noc zažili středočeští policisté, hasiči i záchranáři

Silvestrovská noc byla ve středních Čechách rušnější než v předchozích letech. Plné ruce práce měli hlavně záchranáři, policisté i strážníci. V Kladně řešili několik rvaček opilých lidí i střelbu ze vzduchové pistole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranáři (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Telefony zvonily na operačním středisku každou chvilku. Lidé si stěžovali hlavně na hluk z rachejtlí nebo na opilce vrávorající po chodnících či silnicích. Sebemenší podnět museli strážníci vždy zaznamenat do počítače kvůli protokolu.

K prvnímu vážnějšímu incidentu došlo půl hodiny před půlnocí. Majitel jednoho z domu v části Rozdělov nahlásil střelbu z plynové pistole.

„Přijali jsme na linku tísňového volání od muže, kterému zabouchali neznámí muži na okno. Pán se šel zeptat, co se děje, jeden z mužů vytáhl plynovou pistoli a vystřelil směrem proti němu. Na místo byly vyslány naše hlídky, muže jsme zadrželi ve vedlejší ulici a předali je následně státní policii,“ popsal situaci velitel směny zdejší městské policie Petr Jaroš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hasiči, policisté i záchranáři mají na Silvestra tradičně plné ruce práce

Minula půlnoc a Kladno najednou začaly osvětlovat desítky rachejtlí. Když ustaly, zazvonil na operačním středisku další telefon. V jedné z kladenských ulic byla rvačka.

„Na místě se nacházelo více osob, hlídce se přihlásil napadený muž, který dostal ránu do obličeje a stěžoval si na to, že nevidí na jedno oko, proto byla na místo vyslána i sanitka,“ dodal Jaroš.

Uplynulou noc se ve středních Čechách nezastavili ani hasiči. Od večera do třetí hodiny ráno vyjížděli ke zhruba pětadvaceti událostem, z toho skoro ke dvaceti požárům.

„Jednalo se hlavně o požáry kontejnerů, stromů, tují. Zajímavostí je požár létajícího lampionu na střeše rodinného domu, který ale uhasl před příjezdem hasičů na místo,“ popsal operační důstojník hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Jaroslav Gabriel.

Hořící stromek i opilci

V Psárech u Prahy zase hasili hořící vánoční stromeček, který se v pokoji vznítil neopatrností. Na místě byla zraněna jedna osoba, čtyři jednotky hasičů jely na místo a požár likvidovaly.

Rušnou silvestrovskou noc zažili i středočeští záchranáři, kteří nejčastěji vyjížděli k úrazům z opilosti, tedy k pořezaným rukám, zlomeninám, lehčím popáleninám nebo otravám alkoholem. To byl i případ šestnáctiletého mladíka z Mělnicka, kterého záchranáři museli s intoxikací odvézt do pražské motolské nemocnice.

V Příbrami a v Kralupech nad Vltavou zase ošetřovali dvě děti lehce popálené od rachejtlí.

Pavel Pavlas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme