Ruští turisté přicházejí na chuť Olomouci. Jezdí jich stále víc

Do Olomouckého kraje loni přijelo o sedm procent turistů více než v předchozím roce. Za zvýšenou návštěvností stojí rostoucí poptávka návštěvníků z Ruska. Střední Morava je chce i v tomto roce lákat především na pivo, památky, umělecká řemesla a také na oslavy výročí příchodu Cyrila a Metoděje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní náměstí v Olomouci | Foto: Alena Vykydalová | Zdroj: Český rozhlas

Ruští turisté jsou vítanou klientelou, která je ochotná utrácet. „V rámci ubytování preferují snídaně, které jsou pro ně typické. Přijíždějí sem, aby poznávali památky. Hlavním lákadlem je samozřejmě Olomouc a památka UNESCO i celá památková rezervace,“ přibližuje ředitelka Sdružení cestovní ruchu na střední Moravě Djamila Bekhedda.

„Jiné aktivity jsou spojené s gastronomií a zejména pivo, protože české pivo je věhlasné. Ruská klientela je velmi žádaná, protože je movitá, dokáže utrácet nejvíc finančních prostředků,“ dodává.

Ruští turisté jsou mezi zahraničními hosty v Olomouckém kraji na třetí příčce. Na prvním místě je Německo, na druhém Slovensko. V počtu přenocování ale zůstávají až na čtvrtém místě za Polskem.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme