RWE ruší řadu kontaktních míst. Lidem to působí problémy

Energetická skupina RWE ruší k dnešnímu dni v zemi několik kontaktních míst svých smluvních partnerů. V rámci optimalizace ukončila spolupráci se svými partnery například ve Vsetíně, Prostějově, Přerově a také v Jeseníku. Krok společnosti ale pobouřil tamní samosprávu. Starostové obcí se rozhodli, že budou o záchranu kontaktního místa bojovat. Nejbližší je totiž až v 50 kilometrů vzdáleném Šumperku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

RWE | Foto: Marián Vojtek

Kontaktní místo RWE v Jeseníku bylo prý málo využívané a proto se ruší. Navíc, lidé dnes mohou všechny záležitosti vyřídit přes internet nebo po telefonu. V některých případech to ale zabere příliš mnoho času. Oproti tomu, přijde-li člověk osobně, vyřeší si vše potřebné během pár minut. Jenže lidé z Jesenicka budou muset za osobním kontaktem jezdit desítky kilometrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Andrey Švubové o rušení kontaktních míst společností RWE

„Cesta do Šumperku je dlouhá až 60 kilometrů, do Jeseníku to bylo 15. Zabere to čas i peníze,“ říká nespokojený muž.

Jeseničtí starostové se pokusili rozhodnutí RWE zvrátit. Vysoká míra nezaměstnanosti, nízké platy, špatná dopravní dostupnost - to byly jejich hlavní argumenty, upřesnila starostka Jeseníku Marie Fomizcewová:

„Snažili jsme se to zachránit i z toho důvodu, aby lidé neměli pocit, že se na ně zapomíná. Že se vše neodtahuje do větších center. Aby věděli, že jsou firmy i instituce, které myslí i na okrajové části republiky, i když to dnes není trendem.“

RWE nátlaku jesenických starostů neustoupila. Nabídla jiné řešení. Zatím ho tají. Podle jednatele zákaznických služeb RWE Thomase Hejcmana ale bude nestandardní:

„Máme tady řešení, které v České republice ještě neexistuje. Bude velmi komfortní.“

RWE postupně ruší všechna kontaktní místa v zemi. Naopak zřizuje nová zákaznická centra. Oproti tomu konkurenční ČEZ svou síť kontaktních míst rozšiřuje. A přestože nabízí rovněž řadu moderních způsobů komunikace, počet smluvních partnerů hodlá i nadále posilovat.

Andrea Švubová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme