Rychlík se na Žatecku střetl s kamionem, po nárazu vykolejil

Vážná dopravní nehoda se odpoledne stala v Podbořanech-Kašticích na Žatecku. Kamion se tam na železničním přejezdu střetl s rychlíkem, který po nárazu vykolejil a převrátil se na bok. Záchranáři ošetřili několik zraněných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka rychlíku s kamionem v Podbořanech - Kašticích | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala krátce po 14. hodině. Kamion s návěsem ze zatím neznámých příčin narazil do druhého vagonu projíždějícího rychlíku, který se po střetu obrátil na bok.

K nehodě vyjelo několik jednotek záchranářů a hasičů, povolán byl i vrtulník. Ten přepravil do nemocnice v Ústí nad Labem jednoho člověka se středně těžkým zraněním. Lehčí zranění utrpělo dalších šest lidí.

Rychlík mířil z Plzně do Chomutova. Šlo o soupravu s pouze dvěma vagony, v nichž době nehody cestovalo asi 20 lidí. Příčiny nehody jsou zatím v šetření. Pracovníci Drážní inspekce zjišťují mimo jiné to, zda byla v činnosti světelná signalizace.

Provoz na trati Plzeň - Žatec bude v úseku mezi Podbořany a Kašticemi podle Českých drah kvůli odstraňování následků nehody zcela přerušen možná až do půlnoci. Dopravce nasadil náhradní autobusy.

Škoda se předběžně odhaduje na osm milionů korun, z toho šest na vlaku, na trati milion a na autě vezoucím dřevní odpad rovněž milion korun.


Zvětšit mapu

Jan Beneš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme