Rychnov nad Kněžnou chystá vyhlášku proti hluku o nedělích a svátcích

Vyhlášku, která by měla omezit hluk, připravuje Rychnov nad Kněžnou. Platit by měla o nedělích a státních svátcích. Radnice tak reaguje na podněty některých obyvatel, kteří si stěžují na to, že nemají klid na odpočinek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychnov nad Kněžnou | Foto: Karelj, Wikimedia Commons, lic. Public domain

Iniciátorkou protihlukové vyhlášky je místostarostka Michaela Zimová. Nechce ale, aby lidé měli o nedělích a svátcích „svázané ruce".

„Určitě si nemyslím, že by neděle a státem uznávané svátky mohly být pro hlučné činnosti úplně zablokovány. Myslím si, že by tam určitě měla být nějaká hodina, kdy se lidé mohou těmto pracím věnovat. Myšlenka je taková, že od 9 do 12, tedy v dopoledních hodinách, by se tyto činnosti mohly vykonávat,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

O návrh protihlukové vyhlášky v Rychnově nad Kněžnou se zajímala Kristýna Štanderová

V případě, že vyhlášku radnice předloží zastupitelům a ti ji schválí, bude pak záležet na sousedské domluvě.

„Sousedy na to lze připravit, a kde není žalobce, není soudce, takže kde není stěžovatel, tam prioritně nikdo zasahovat nebude. Úplně na začátku jsou to vždycky dobré mezilidské vztahy a je dobré, když se sousedy logicky vycházím, nějakým způsobem je budu včas informovat, a když je to takto v pořádku, tak si myslím, že se nikdo nemá čeho obávat,“ vysvětluje místostarostka.

Lidé mají až do konce září možnost se k návrhu vyhlášky vyjádřit. Na webových stránkách města a později i v městském zpravodaji najdou jednoduchý dotazník. „Vyhlášky se tvoří od stolu, ale v tomto případě jsme chtěli názor občanů znát,“ dodává Zimová.

Obyvatelé Rychnova nad Kněžnou a spádových obcí se tak pravděpodobně rozdělí na dva tábory. Ať už dotazníková akce k současnému návrhu protihlukové vyhlášky dopadne v její prospěch nebo neprospěch, podle místostarostky by nějaké omezení hluku ve městě platit mělo.


Zvětšit mapu

Kristýna Štanderová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme