Rychnov nad Kněžnou už má rozpočet na rok 2014. Počítá se schodkem ve výši 15 milionů

Zastupitelé Rychnova nad Kněžnou schválili velkou většinou schodkový rozpočet na příští rok. Rozdíl mezi příjmy a výdaji bude zhruba 15 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychnov nad Kněžnou | Foto: Karelj, Wikimedia Commons, lic. Public domain

Příští rok bude deficitní, ale podle starosty nestraníka Jana Skořepy skončí celé volební období s vyrovnaným rozpočtem:

„Používáme přebytky z let 2011 a 2012, takže by celé volební období mělo prakticky skončit s vyrovnaným rozpočtem, ale rok 2014 užívá přebytek z minulých let, takže je deficitní.“

Město investuje nadbytek z minulých let do stavby kanalizace ve východní části města, kde pak bude možné stavět rodinné a možná i bytové domy. Podle Skořepy je v rozpočtu zahrnutá celá řada rekonstrukcí i investic:

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozpočtu Rychnova nad Kněžnou informovala redaktorka Kristýna Štanderová

„Je tam rekonstrukce chodníků, opravy komunikací, pokračování rekonstrukce speciální školy, další etapou o prázdninách. Dále první částka na revitalizaci sociálního domu, který společnost Emauzy vrátila v dubnu vybydlený.“

Rychnovští sportovci dostanou příští rok stejně jako letos.

„Jsou to dva miliony jenom na činnost těchto oddílů, nejsou v tom započítány žádné údržby hřišť a podobně,“ říká místostarostka bez politické příslušnosti Michaela Zimová.

Velké oddíly jsou ve městě čtyři. Podle Zimové by se mohl vrátit do sportovního povědomí také rychnovský basketbal.

„Určitě k nim patří fotbal, novodobě hokej, určitě volejbalové oddíly, zanedbatelnou členskou základnu má orientační běh. Byla bych hrozně moc ráda, kdyby se nám na výsluní vrátil basketbal. Oddíl podporujeme a budeme čekat, jestli se jim to podaří,“ věří v úspěch místostarostka.

Také pořádání a realizaci kulturních akcí město podpoří stejně jako letos. V rozpočtu je na kulturní dění počítáno se zhruba osmi miliony korun.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme