Rychnovský zámek otevírá novou sezónu. Chybět nebudou lidoví řemeslníci ani šermíři

Na zámku v Rychnově nad Kněžnou zahajují turistickou sezónu. Na dnešek přichystali bohatý doprovodný program - řemeslné trhy a v Galerii Muzea Orlických hor hned několik výstav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychnov nad Kněžnou | Foto: Agentura CzechTourism

Řemeslné trhy se budou na obou nádvořích zámku a ten ožije tak, jako v dobách středověku. Kromě zhruba 40 lidových řemeslníků přijedou šermíři, budou se tam procházet lidé v dobových kostýmech a chybět nebudou ani zvířata - například osli, kozy nebo králíci.

Organizátoři se snaží o to, aby si návštěvníci - především ti nejmenší - mohli práci vyzkoušet. Například kováři tak budou děti učit ukovat si drobné předměty na památku. Hrnčíři zase dětem dovolí usednout k hrnčířskému kruhu a vytočit si nějakou nádobu. Kromě toho nebudou chybět ani sedláci se svými domácími výrobky.

Galerie Muzea Orlických hor, která se nachází v rychnovském zámku přichystala čtyři nové výstavy. Jedna z nich je určená dětem. Jmenuje se Dotýkání povoleno a jedná se vlastně o hernu. Jsou tam vystavené loutky a dřevěné mechanické hračky Antonína Maloně a děti je mohou všechny vyzkoušet.

Návštěvníci můžou zhlédnout například také Proměny známého sochaře, malíře a grafika z Doudleb nad Orlicí Miroslava Zemánka. Zajímavá je i výstava koláží výtvarníka Jánoše Kubíčka s názvem Sexuální objekt podle mého vkusu.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme