Rychvald zrekonstruoval starý objekt. Vznikly byty pro sociálně slabší

V Rychvaldě na Karvinsku se rozhodli podat mladým a sociálně potřebným pomocnou ruku. Požádali o dotace, něco přidali z městské pokladny a nevyužitý objekt v centru přestavěli za devět miliónů korun na malé byty s podporovanou činží, do kterých se už teď stěhují noví nájemníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bydlení (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Právě dostudovali, našetřeno na nový byt ještě nemají, ale žít s rodiči už nechtějí. V této situaci je nejedna mladá rodina v Česku.

Nadšená je i studentka Petra Tomanová z Rychvaldu. Nejvíce si pochvaluje moderní zařízení jak koupelny či kuchyně, které považuje za klíčové místnosti.

„Jsem ráda, že jsem v bytě, který je úplně nový, že jsem dostala tu příležitost sociálního bydlení, protože to je za pěkné peníze,“ říká s neskrývaným nadšením Petra Tomanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do nových sociálně podporovaných bytů se zašla podívat i redaktorka ČRo Andrea Čánová

Vedoucí bytového odboru rychvaldské radnice Jana Škrobiánová říká, že přestavovat starý objekt je těžší, než stavět nový.

„Měli jsme tu dost problémy s podlahami, takže místo toho, abychom je zrekonstruovali, tak jsme udělali celé nové,“ vysvětluje Škrobiánová.

Podle místostarosty Ladislava Sitka z TOP 09 byty s podporovaným nájemným udrží lidi v Rychvaldu.

„Nemáme tolik bytů a víte, že ta sociální situace lidí se čím dál tím více zhoršuje. Osobně si myslím, že tito sociálně slabí lidé mají právo na určitou životní úroveň bydlení, a proto jsme jim chtěli dát tuto příležitost. Je to krásně opravený barák, určený pro bydlení sociálně slabším občanům,“ říká Ladislav Sitka.

Nový domov v kdysi zchátralé budově našlo 11 nájemníků.

Andrea Čánová, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme