S dětmi na sídlišti Máj bude přes prázdniny pracovat diecézní charita, chystá pro ně hlavně hry

Přispět ke zmírnění napětí na sídlišti Máj chce i českobudějovická diecézní charita. Svůj program Streetwork Máj soustředí v první řadě na děti. Podobný projekt vyzkoušela charita před několika lety v centru krajského města v ulici Pekárenská.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

parkování České Budějovice | Foto: Jana Matznerová

„Nemáme žádné přemrštěné ambice. Chceme s dětmi dělat obvyklé volnočasové aktivity. Vezmeme sebou míče na fotbal, na basketbal, křídy, papíry a pastelky na malování pro menší děti,“ přibližuje Michaela Čermáková z Diecézní charity České Budějovice, jak budou akce pro děti vypadat.

Michaela Čermáková má program Streetwork na starosti, pomáhat jí pak přímo v terénu budou dobrovolníci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek natočil redaktor Martin Pokorný

Schůzky s dětmi na sídlišti Máj se budou konat o prázdninách vždy v úterý a ve čtvrtek. V tom charita navazuje na práci Salesiánského střediska mládeže, které tam působí celoročně s výjimkou prázdnin.

O tom, že se prázdninové akce konají, se podle Čermákové mohli rodiče i jejich děti dozvědět právě od „salesiánů“, nebo také od sociálních pracovníků charity, kteří dlouhodobě docházejí do rodin.

Schůzky se budou konat i při špatném počasí. „Ta místa, kde budeme na Máji, tak jsou u budov, takže bychom se schovali do těch přístřešků u budov,“ říká Čermáková.

Druhou variantou je prý párty-stan, který si charita pořizuje kvůli letnímu dětskému táboru. „Přemýšlíme, že bychom koupili nějaký takový, aby se dal rychle složit, abychom ho mohli kdyžtak brát na ten Máj,“ dodává Čermáková.

Situace na českobudějovickém sídlišti Máj je v posledních týdnech napjatá. Už tři víkendy po sobě se tam policie střetla s pravicovými radikály.

Zatím výrazněji nepomohla ani veřejná debata o společném soužití, kterou minulý týden uspořádalo vedení města.

„Hlavním cílem je nastartovat znovu komunikaci mezi obyvateli,“ říká o programu Diecézní charity České Budějovice její ředitelka Věra Michalcová.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme