S jarními prázdninami začne na horách vrchol sezony. Ubytování lze ještě sehnat

Už ve čtvrtek dostanou školáci pololetní vysvědčení, v pátek budou mít jednodenní pololetní volno a od pondělí pak začnou v prvních regionech jarní prázdniny. Pokud je rodiny chtějí strávit na horách, mají nejvyšší čas na rezervaci ubytování. Místa ještě jsou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pec pod Sněžkou, sníh, hory, parkoviště | Foto: Michaela Vydrová

Nyní jsou hlavní střediska v nejvyšších českých horách obsazena zhruba z poloviny.

„Kapacita je v tuto chvíli dejme tomu nějakých 60 procent. Ty víkendy i teď v lednu jsou docela dost zaplněné,“ popsala Eva Lorencová z infocentra v Peci pod Sněžkou s tím, že v lednu přijížděla řada škol na lyžařské výcviky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak jsou na tom lyžařská střediska v Královéhradeckém kraji, zjišťoval redaktor Ondřej Vaňura.

V únoru se dá čekat další nárůst návštěvníků. „Začíná se zvedat obsazenost, i co se týká ubytování. Nejvíc obsazený je už klasicky první týden v únoru, kdy začínají hlavní evropské prázdniny. Většinou jsou to Češi, Němci, Poláci, pak koncem února to budou Holanďané. Následují postupně i u nás české prázdniny,“ přiblížila Lorencová.

Ubytování si lze stále ještě rezervovat, termínů a kapacit však ubývá. „Od druhého února už je ten termín skoro obsazený, ale v dalších týdnech se dá vždycky ještě něco najít. Vzdycky záleží na požadavku klienta,“ doplnila Lorencová.

Po mrazech a sněžení přichází oteplení, ve středu může být až 12 stupňů

Číst článek

Nárůst návštěvníků bude zřejmě znát i na sjezdovkách. Příliv především rodin s dětmi očekává ředitel Skiareálu Malá Úpa Martin Buček.

„Začínají v Polsku prázdniny, takže tento týden čekáme větší návštěvnost. A začínají prázdniny v Čechách, takže pro nás velká hlavní sezona. My jsme na hranicích, odtud je hranice 100 metrů. Když si vezmu poměr, kolik je Čechů a Poláků, tak to vyjde tak 70:30,“ řekl Buček.

Jako první budou mít týdenní volno v Královéhradeckém kraji školáci na Trutnovsku. Jarní prázdniny jim začnou už 4. února.

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme