S provozní ztrátou krytého bazénu v České Vsi pomohou i letos okolní obce

Ani letos nepřijdou obyvatelé Jesenicka o jediný krytý bazén s pětadvacet metrů dlouhou plaveckou dráhou v regionu. Jeho finanční ztráta ale přitom představuje pro Českou Ves obrovskou zátěž, už loni dokonce obec zvažovala, že ho uzavře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krytý bazén

Nespokojení lidé sepisovali petici a českoveský starosta Petr Mudra přemlouval okolní vesnice, aby na provoz bazénu přispěly. U jedenácti z nich uspěl, stejné samosprávy proto oslovil i letos.

„Některé z nich se už vyjádřily kladně k tomu, že by přispívaly na provoz bazénu. Vyjádření ostatních obcí očekáváme v nejbližších dnech,“ říká Mudra.

„Rozpočet, když se budeme bavit o výdajích, je zhruba tři miliony šest set tisíc, sedm set tisíc. Obec přispívá z tohoto rozpočtu zhruba polovinu, to znamená nějaký milion sedm set tisíc, podle toho, jaký je rok. Příspěvek od obcí nebo od jiných sponzorů byl zhruba devět set tisíc,“ dodává konkrétní čísla Petr Mudra.

Andrea Švubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme