S tak velkým pochybením jsem se ještě nesetkal, řekl o rekonstrukci kolejí kontrolor

Na Okresním soudě v Liberci pokračovala kauza s údajným téměř čtyřmilionovým podvodem. Ten se měl stát při dodávkách nábytku pro harcovské koleje liberecké univerzity, které se chystaly na Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009. V případu dnes svědčil i pracovník Nejvyššího kontrolního úřadu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud. Ilustrační foto.

Ústavní soud. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Soudce dnes mimo jiné vyslechl svědeckou výpověď pracovníka Nejvyššího kontrolního úřadu, který se zabýval využitím státní dotace. Ten před soudem řekl, že se s tak velkým rozsahem pochybení, k jakým došlo během rekonstrukce libereckých vysokoškolských kolejí, ještě nesetkal.

Podle jeho výpovědi „nábytek, který nebyl dodaný, byl nahrazen vícepracemi, které neprošly stavebním deníkem“. Takže podle něj nebylo jasné, jestli byly, nebo nebyly provedeny.

Navíc za nestandardní označil fakt, že univerzita veškerou odpovědnost předala firmě, která měla technický dozor na starost a tvářila se, že se jí to netýká.

Obžalobě z údajného podvodu čelí tři lidé, všichni vinu odmítají. V případě uznání viny jim hrozí vězení od dvou do osmi let.

Jednání soudu bylo dnes odročeno, pokračovat bude 26. ledna.

Eva Malá, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme