S úklidem sněhu v Táboře pomáhají i samotní občané

Na Táborsku je po nočním sněžení zhruba 20 centimetrů sněhu. Sníh působí problémy zejména na silnicích nižších tříd, které jsou sjízdné pouze se zvýšenou opatrností. Na odklízení sněhu přímo v Táboře se podílejí nejen technické služby, ale i sami občané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zasněžená auta, parkování, zima, sníh | Foto: Eva Odstrčilová

Sníh komplikuje život obyvatelům celého města. Na sídlištích jsou největší problémy s parkováním a průjezdem aut. Problémy mají i popeláři, kteří se obtížně dostávají ke kontejnerům a popelnicím.

Poděkování podle slov starosty Jiřího Fišera patří všem majitelům nemovitostí, kteří pomáhají s úklidem sněhu před jejich domy. Bez jejich pomoci by udržování schůdnosti bylo mnohem komplikovanější. Úklid má totiž podle novely zákona z roku 2010 na starost vlastník komunikací, kterým je v tomto případě město.

S potřebným náčiním vyrazil časně ráno do ulic města i Roman Kohout, který se na úklidu sněhu podílí už dvanáctou zimu.

„Vstával jsem na pátou hodinu ranní, kdy jsem odklízel sníh tady na náměstí a v přilehlých okolních rajonech. I ostatní zaměstnanci technických služeb jezdili celou noc a odklízeli sníh. Ta situace je pro všechny občany asi nečekaná, že napadlo tolik sněhu.“

Poslední úder zimy zkomplikoval také dopravu na jihu Čech, zejména na Prachaticku a Táborsku, kde napadlo až 20 centimetrů nového sněhu. Silničáři vyslali do terénu veškerou techniku, přesto zejména na silnicích nižších tříd můžou přetrvávat problémy s jejich sjízdností.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme