S volbami je spojeno i referendum o letišti Vodochody

Obyvatelé Mratína, Líbeznic a Měšic budou dnes a zítra vyjadřovat v referendu svůj názor ohledně výstavby mezinárodního letiště ve Vodochodech. Referendum ve třech středočeských obcích bude probíhat v době konání parlamentních voleb.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Situace na letišti Vodochody

Situace na letišti Vodochody | Foto: stopletistivodochody.cz

„Souhlasíte s tím, aby obec činila všechny dostupné právní kroky, které zabrání záměru rozšíření letiště Vodochody na veřejné mezinárodní letiště? Souhlasíte s rozšířením letiště Vodochody na mezinárodní veřejné letiště?“ Na tyto dvě otázky budou dnes a zítra odpovídat obyvatelé Mratína, Líbeznic a Měšic v referendu, které je spojeno s volbami do poslanecké sněmovny.

V osmi obcích už dali jasně najevo, že letiště nechtějí. „Pokračuje série našich protestů proti vzniku něčeho, co by nás úplně zničilo,“ říká starosta Panenských Břežan Libor Holík.

Jak referendum dopadne v dalších třech obcíh se dozvíme současně s výsledky parlamentních voleb.

Jana Huzilová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme