S vyučováním ve žďárské škole pomáhají policejní psychologové

Na žďárskou obchodní školu se po včerejší tragédii vrátili studenti, a to včetně spolužáků a kamarádů zavražděného 16letého chlapce. Učit se budou s pomocí policejních psychologů. Ženu, která ubodala studenta a další tři lidi zranila, dnes zřejmě kriminalisté obviní. Policisté také chtějí, aby státní zástupce požádal o její vzetí do vazby.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před školou ve Žďáru nad Sázavou hoří svíčky, lidé vzpomínají na zabitého studenta

Před školou ve Žďáru nad Sázavou hoří svíčky, lidé vzpomínají na zabitého studenta | Foto: Hana Mikulincová

Na výuku přicházeli studenti v naprostém tichu. U vchodu do budovy se zdvojnásobil počet plyšáků a svíček, pietní místo vzniká také ve vestibulu školy.

Policejní pásky už sice zmizely, na bezpečnost v okolí ale dohlížejí strážníci. Studenti se většinou shodují, že už to ve škole nikdy nebude stejné jako dřív.

„Beseda s psychology potrvá přibližně hodinu, vyučování pak bude pokračovat ve zkrácené formě přibližně do 11.30. V následujících dnech se výuka bude postupně vracet k normálnímu režimu,“ přiblížil ředitel školy Zdeněk Musil.

Studenti se s tragédií vyrovnávají velmi špatně. Psycholog s nimi po skupinách rozebírá události předchozího dne a ujišťuje je například, že je normální, když pláčou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se studenti žďárské školy vyrovnávají s úterní tragédií, zjišťovala přímo na místě reportérka Hana Mikulincová

Šestadvacetiletá žena z Ostravska v úterý zaútočila nožem na studenty žďárské střední školy. Šestnáctiletý mladík zemřel, dvě dívky jsou zraněné, další utrpěla psychický šok. Pobodaný byl i zasahující policista.

Policie potvrdila, že tatáž psychicky nemocná žena útočila už před dvěma lety ve škole v Havířově. Následně se ústavně léčila v opavské psychiatrické nemocnici, z níž ji ale na návrh lékařů soud propustil.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček se podivil nad postupem zdravotníků i soudu a na dnešek si pozval ředitele opavské léčebny.

Policisté posílili po dohodě s řediteli škol hlídky ve městě, přestože zřejmá pachatelka byla zadržena. Chtějí tak, stejně jako starostka, celkově pomoci uklidnit situaci ve městě.

Žena pobodala ve Žďáru studenty | Foto: ČTK

ČTK, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme