Samsonova kašna v Českých Budějovicích je bez vody

Dominanta českobudějovického centrálního náměstí, Samsonova kašna, je ode dneška bez vody. Vypuštění jejího bazénu, do kterého se vejde 250 kubíků vody, bylo otázkou hodiny a půl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice

Pracovníci vodohospodářské firmy ji začali čistit a připravovat na zimní provoz. Mimo jiné to také znamená vylovit ze dna vše, co tam za sezónu obyvatelé města i návštěvníci naházeli.

Samsonova kašna na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. je v tuto chvíli prázdná. Na jejím dně se pouze pohybují pracovníci společnosti ČEVAK, kteří pečlivě vymetají zbytky vody ze dna. Mincí na dně našli jen velice málo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vypouštění Samsonovy kašny připravil reportáž Ivan Mls

„Je jich málo, asi se šetří,“ hlásil jeden z pracovníků. Místo šumění vody z chrličů bylo dnes dopoledne slyšet v Samsonově kašně jen svištění košťat. Kašna se také musí připravit na zimu.

„Montujeme sem cirkulační zařízení. Jde o osm trysek, které by měly vodu rozpohybovat jedním směrem. Tak do minus osmi to svoji účinnost má. Když mrzne víc, musíme jezdit a rozbíjet ledy,“ vysvětlil jeden z pracovníků Roman Švadlena.

Lidé, kteří dnes chodili po náměstí, si mohli všimnout dvou dívek oblečených do neoprenu. Ty ale nepatřily k čističům kašny. „Natáčíme maturitní video,“ prozradila jedna z nich.

Podle mluvčí ČEVAKu Jitky Kramářové musí firma zkontrolovat všechna světla a bude se snažit kašnu napustit co nejdříve.

Ivan Mls, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme