Samsonova kašna v Českých Budějovicích je bez vody

Dominanta českobudějovického centrálního náměstí, Samsonova kašna, je ode dneška bez vody. Vypuštění jejího bazénu, do kterého se vejde 250 kubíků vody, bylo otázkou hodiny a půl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České Budějovice

Pracovníci vodohospodářské firmy ji začali čistit a připravovat na zimní provoz. Mimo jiné to také znamená vylovit ze dna vše, co tam za sezónu obyvatelé města i návštěvníci naházeli.

Samsonova kašna na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. je v tuto chvíli prázdná. Na jejím dně se pouze pohybují pracovníci společnosti ČEVAK, kteří pečlivě vymetají zbytky vody ze dna. Mincí na dně našli jen velice málo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O vypouštění Samsonovy kašny připravil reportáž Ivan Mls

„Je jich málo, asi se šetří,“ hlásil jeden z pracovníků. Místo šumění vody z chrličů bylo dnes dopoledne slyšet v Samsonově kašně jen svištění košťat. Kašna se také musí připravit na zimu.

„Montujeme sem cirkulační zařízení. Jde o osm trysek, které by měly vodu rozpohybovat jedním směrem. Tak do minus osmi to svoji účinnost má. Když mrzne víc, musíme jezdit a rozbíjet ledy,“ vysvětlil jeden z pracovníků Roman Švadlena.

Lidé, kteří dnes chodili po náměstí, si mohli všimnout dvou dívek oblečených do neoprenu. Ty ale nepatřily k čističům kašny. „Natáčíme maturitní video,“ prozradila jedna z nich.

Podle mluvčí ČEVAKu Jitky Kramářové musí firma zkontrolovat všechna světla a bude se snažit kašnu napustit co nejdříve.

Ivan Mls, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme