Sbírka pro oběti nedělní tragédie ve Frenštátu se rozrůstá. Město drží smutek

Ode dneška až do pátku drží obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm smutek za oběti nedělního výbuchu plynu a následného požáru. Minimálně pět lidí nepřežilo pravděpodobně úmyslný trestný čin. Třídenní pieta mimo jiné znamená, že se ruší všechny městem pořádané kulturní akce včetně promítání filmů. Vlna solidarity mezitím neutuchá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky panelového domu ve Frenštátě po výbuchu plynu | Zdroj: ČTK

Místostarosta města Karel Mička z ČSSD neví, co dříve. Přes to přese všechno má radost z velké spousty lidí, vesměs anonymních, kteří pomohli a stále pomáhají. Na bankovním účtu sbírky pro oběti neštěstí jsou už více než čtyři miliony korun.

„Ve Frenštátě za poslední dobu je tragédií už nějak dost,“ říká s tím, že peníze ze sbírky poslouží na pomoc lidem z domu číslo 39. „Jsme připraveni okamžitě začít s pomocí,“ dodává.

Číslo speciálně zřízeného účtu veřejné sbírky, na který mohou lidé zaslat finanční příspěvek na pomoc postiženým, je 3880277/0100

Manželka muže, který je pravděpodobně viníkem nedělní tragédie, se svěřila, že když z domu před osudnou chvílí odcházela, neměla pocit, že se něco může stát. Že by její muž dokázal vymyslet plán, na jehož konci je minimálně pět mrtvých včetně jeho samého.

O šoku mluví i David Mořkovský, pro kterého tento muž roznášel reklamní letáky: „Jestli se potvrdí, co je teď všude v médiích, tak je to opravdu velké překvapení. V životě bych to do toho člověka neřekl.“

Frenštát se jen pomalu vzpamatovává z nedělní tragédie. Mezitím přicházejí do tamní charity dárci i hodně z daleka. Oblečení už není třeba. Pro ty, kterým nezbylo vůbec nic, však stále chybí potřeby do kuchyně nebo třeba drobné elektrické spotřebiče.

Okolní města pomáhají postiženým z Frenštátu pod Radhoštěm

Číst článek

Martin Knitl, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme