Sdružení DMO Pobyty shání peníze pro nákup rehabilitačního chodicího pásu

Občanské sdružení DMO Pobyty uspořádalo v prostorách obchodního centra Olympia v Mladé Boleslavi výstavu fotografií svých klientů. Výstava, která potrvá až do 28. února, je součástí takzvané Benefice pro Danu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z výstavy Benefice pro Danu

Z výstavy Benefice pro Danu | Foto: Jana Huzilová

Jde o charitativní akci, jejímž cílem je získat finanční prostředky pro nákup rehabilitačního chodicího pásu pro jednu z klientek - šestadvacetiletou Danu Vávrovou, která je postižená dětskou mozkovou obrnou. Svůj boj s vážnou nemocí nevzdává.

„Bylo to pro mě hodně těžké. Vozík je ne přítěž, ale hodně velký hendikep,“ říká Dana Vávrová. Po dětské mozkové obrně má částečné ochrnuté všechny končetiny, je mentálně postižená a má špatný zrak, přesto svůj boj s těžkou nemocí nevzdává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příběh Dany Vávrové zaujal redaktorku Janu Huzilovou

„Snažím se hodně rozcvičovat nohy na balónu. Mám i přítele a ten je také na vozíku,“ prozrazuje usměvavá Dana Vávrová.

Dana se už dokázala postavit na nohy, bohužel pro její kolena je to velmi namáhavé. Nedávno tedy prodělala ortopedickou operaci a s největší pravděpodobností ji ještě nějaké další čekají.

Proto chce pro Danu občanské sdružení DMO Pobyty zajistit rehabilitační chodící pás do domácnosti.

"Rozjeli jsme akci, zjistili jsme, že Dana nemůže mít ledasjaký pás, ale že to musí být ten, který nabízí rychlost 0,3, jinak se jí nožky zamotávaly,“ říká Helena Šátková z mladoboleslavské organizace Help, které se sdružením spolupracuje.

Už loni v prosinci probíhaly různé předvánoční akce, na kterých si mohli účastníci zakoupit tužku a tím Daně přispět na koupi pásu. Benefice pro Danu stále pokračuje, teď výstavou v nákupním středisku Olympia v Mladé Boleslavi.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme