Šéf pražské policie Kotrouš čeká, zda jej soud pošle do vazby

Do pozdních nočních hodin prohledávali v Praze detektivové ředitelství městské policie v Korunní ulici. Důvodem je páteční zatčení jeho šéfa Vladimíra Kotrouše. Policisté ho zadrželi v pátek odpoledne v jeho autě i s penězi z úplatku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel pražské městské policie Vladimír Kotrouš na archivním snímku z roku 2007

Ředitel pražské městské policie Vladimír Kotrouš na archivním snímku z roku 2007 | Zdroj: ČTK

Akce Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu měla být výsledkem několikaměsíční práce. Pokud se informace potvrdí, primátor Bohuslav Svoboda očekává, že Kotrouš bude okamžitě postaven mimo službu nebo s ním bude rovnou rozvázán pracovní poměr.

Zadrženého šéfa městských strážníků v Praze bude dočasně zastupovat jeho náměstek Ludvík Klema. Jedná se o standardní postup, jako v případě dovolené nebo nemoci ředitele.

Městská policie i vedení města obdrží oficiální informaci o zadržení Kotrouše zřejmě až v pondělí. Pokud se potvrdí, že ředitel dostal úplatek za určitou službu, bude podle slov primátora Bohuslava Svobody, jediného Kotroušova nadřízeného, z funkce odvolán.

„Já mám první informaci o tom, že to zadržení je oprávněné a velmi vážné. Pana Kotrouše postavíme mimo službu, respektive podle závažnosti obvinění ho rovnou odvoláme z funkce," uvedl v České televizi Svoboda.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme