Šéf pražské policie Kotrouš čeká, zda jej soud pošle do vazby

Do pozdních nočních hodin prohledávali v Praze detektivové ředitelství městské policie v Korunní ulici. Důvodem je páteční zatčení jeho šéfa Vladimíra Kotrouše. Policisté ho zadrželi v pátek odpoledne v jeho autě i s penězi z úplatku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel pražské městské policie Vladimír Kotrouš na archivním snímku z roku 2007 | Zdroj: ČTK

Akce Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu měla být výsledkem několikaměsíční práce. Pokud se informace potvrdí, primátor Bohuslav Svoboda očekává, že Kotrouš bude okamžitě postaven mimo službu nebo s ním bude rovnou rozvázán pracovní poměr.

Zadrženého šéfa městských strážníků v Praze bude dočasně zastupovat jeho náměstek Ludvík Klema. Jedná se o standardní postup, jako v případě dovolené nebo nemoci ředitele.

Městská policie i vedení města obdrží oficiální informaci o zadržení Kotrouše zřejmě až v pondělí. Pokud se potvrdí, že ředitel dostal úplatek za určitou službu, bude podle slov primátora Bohuslava Svobody, jediného Kotroušova nadřízeného, z funkce odvolán.

„Já mám první informaci o tom, že to zadržení je oprávněné a velmi vážné. Pana Kotrouše postavíme mimo službu, respektive podle závažnosti obvinění ho rovnou odvoláme z funkce," uvedl v České televizi Svoboda.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme