Senát jednoznačně podpořil úplné zachování Podřipské nemocnice

Podřipské nemocnici v Roudnici nad Labem svitla naděje na udržení všech čtyř oddělení. Včera odpoledne se za ní postavili senátoři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tisíce lidí demonstrovaly za zachování nemocnice v Roudnici nad Labem | Foto: Gabriela Hauptvogelová

S peticí, pod kterou se loni podepsalo téměř 15 tisíc obyvatel Podřipska, i s prohlášením zastupitelstev 52 obcí a měst tohoto regionu, senátoři souhlasí. Někteří označili změnu organizačního systému nemocniční péče v Česku za nekoncepční a bez hlubší analýzy.

„Souhlasíme s argumenty petice a vyzvali jsme ministerstvo zdravotnictví, zdravotní pojišťovny, aby zachovali akutní péči v této nemocnici," řekl senátor za ČSSD Marcel Chládek.

Největší pojišťovna nabízí kompromis, místo čtyř oddělení by postupně zanikla dvě - dětské a gynekologie-porodnice. Na pět let by měla jistotu jen chirurgie a interna. Pro Roudnické, které čtvrteční podpora senátorů potěšila, to ale přijatelné není.

„Akutní péče bude zachována, ale pacient je výrazně zmrzačen. Chybí oddělení, která by byla pro nemocnici nezbytně nutná, skončila by i dětská pohotovost," řekl zástupce nemocnice Josef Krajník.

Jak to bude dál, se uvidí po dalších jednáních, nejpozději však do poloviny února. Do té doby se totiž posunul termín uzavírání smluv.

Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme