Senior kritizuje značení ulic v Třebíči. Na kontrolu přijeli ministerští úředníci

Značení ulic v Třebíči dnes do města přijeli zkontrolovat úředníci z ministerstva vnitra. Na údajné nesrovnalosti poukazuje třebíčský obyvatel Zdeněk Štajnc, radnice i lidé, kterých by se případné přejmenování mohlo dotknout, se však k případným změnám staví vesměs záporně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třebíč. Úředníci ministerstva vnitra přijeli zkontrolovat údajně pochybné značení ulic, na které si stěžuje třebíčský důchodce Zdeněk Štajnc | Foto: Michal Malý

Nejvíc sporný je dům ve spodní části Benešovy ulice.

„To chcete tvrdit, že tady existuje takový nesmysl, jako že tato část ulice je Benešova, zatímco druhý chodník naproti je už ulice Augustina Kratochvíla? To chcete tvrdit, takový nesmysl,“ rozčiluje se Zdeněk Štajnc.

„To jsou nějaké vysněné, zdánlivé adresy, to nemá se skutečností nic společného,“ dodává.

Třebíčská radnice se však k návrhům Zdeňka Štajnce na překreslení map staví odmítavě. Mimo jiné z praktických důvodů.

„Bylo by nutné měnit hlavní vchody, kde jsou vstupy, poštovní schránky a zvonky, obyvatelé objektů by museli měnit občanské průkazy, nahlásit změny adres na příslušných úřadech, měnit adresy u dodavatelů plynu, vody,“ vyjmenovává vedoucí stavebního úřadu Vladimír Obršlík.

Podle tajemnice městského úřadu Simeony Zikmundové by „principiální rozhodování“ fakticky znamenalo újmu asi pro 160 lidí.

„I toto je potřeba v tom rozhodnutí poměřit a zohlednit a jsem si jistá, že to jsme v této konkrétní kauze udělali,“ podotýká Zikmundová.

Ministerští úředníci by ve věci měli rozhodnout do měsíce.

Dům na třebíčském sídlišti v ulici Benešova | Foto: Michal Malý

Michal Malý, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme