Senior taxi v Prostějově končí, provozovateli se služba nevyplatila

Za dvacet korun po Prostějově, mimo město pak za sedm korun na kilometr. To jsou ceny, za které mohli starší lidé v Prostějově jezdit například na nákupy nebo k doktorovi. Služba senior taxi ale po pěti měsících skončila, provozovateli se totiž nevyplatila. Radnice už vybírá nové zájemce, kteří by podobnou službu mohli ve městě provozovat. Do té doby bude levný taxík seniorům chybět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senior taxi čeká na zákazníka | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

„V pečovatelském domě to bylo hodně využívané. Já chodím s těžkými taškami denně, ale pro lidi, kteří už to nezvládnou, tak je to potřeba,“ říká paní Jitka.

Město teď shání nové zájemce, kteří by se podobné služby ujali. Původní provozovatel totiž taxíkem po pěti měsících přestal seniory rozvážet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prostějovští zastupitelé vyberou nového provozovatele senior taxi, původnímu se služba nevyplatila. Natáčel Filip Titlbach

„Dávali jsme mu deset tisíc měsíčně na pohonné hmoty a on přišel s tím, že v podstatě přišel o soukromý život, že jezdí od nevidím do nevidím. A finančně že to nesplňuje jeho představy, že si vydělal málo,“ uvádí prostějovská náměstkyně za ČSSD Alena Rašková.

Samotný provozovatel Jan Spáčil ale tvrdí, že zná situaci seniorů ve městě. Odmítnout starší lidi pro něj není jednoduché. „To občas ani nešlo. Mně je blbé někoho odřeknout,“ vysvětluje.

Prostějovští senioři si na levnou službu rychle zvykli a podle paní Jitky mladého podnikatele někteří využívali. „Velice se to osvědčilo, jenomže to je takový mladý kluk, šikovný a ochotný, a oni ho zneužívali,“ uvádí.

A přiznává to i Spáčil, který často pracoval přesčas. „Bylo to hodně náročné. Jak po finanční, tak i po psychické stránce. Jezdil jsem od rána do večera, a to i mimo pracovní dobu,“ říká.

Prostějovští zastupitelé budou s dalšími čtyřmi zájemci jednat zítra. Taxík pro seniory by tak měl během několika měsíců ve městě opět začít fungovat.

Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme