Senioři ve Zlíně mají svou akademii. Učí se bránit šmejdům a zlodějům

Jak se nejlépe ubránit podvodníkům a zlodějům se právě dnes budou učit senioři ve Zlíně. Speciální akademii pro asi dvacítku z nich připravil tamní magistrát spolu s městskou policií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senior (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Vloudil se mi do bytu a přesvědčoval mě elektriku. Já jsem se z toho úplně klepala,“ vzpomíná Božena Přílučíková na nestandardní postupy dealera. Jak se proti podobným lumpům bránit se senioři dozvědí během sedmi různě zaměřených seminářů.

Paní Jiřinu ze Zlína zajímají především informace týkající se rádoby lákavých pozvání na rozmanité zájezdy: „Tu informovanost a snad si z toho něco zapamatuji, protože už jsem sklerotická, tak možná ty nejdůležitější věci snad se mi tam usadí."

Přehrát

00:00 / 00:00

O akademii seniorů natáčela redaktorka Andrea Kratinová

Obsah učiva bude ale podle ředitele Městské policie ve Zlíně Milana Kladníčka mnohem pestřejší: „Informace o městské policie, jak se věnuje prevenci seniorů. Následuje téma na předváděcí akce, zájezdy a podomní prodej. Pak je to zadlužování seniorů, to znamená různé pokoutní půjčky.“

„Přednášku intervenčního centra ze Zlína o násilí, které je páchané na seniorech. Potom je to o určité psychologii nátlakové akce, které se dějí na seniorech. Prevence proti požáru a také zdraví seniorů, což si myslím je to nejzákladnější," dodává Kladníček.

Letošní akademie poběží do listopadu. Pro velký zájem bude městská policie v seminářích pokračovat i příští rok.

Andrea Kratinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme