Senioři z Nového Jičína chodí cvičit na hřiště. Mohou s sebou vzít i vnoučata

Speciální hřiště, které vyhovuje potřebám starších lidí, teď funguje i v Novém Jičíně. Pod širým nebem si mohou senioři protáhnout tělo a pak společně relaxovat. Součástí hřiště je totiž i odpočinková zóna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Posilovna Domova pro seniory Lesnov

Posilovna Domova pro seniory Lesnov | Foto: Radek Tulis

Netradiční tělocvična se nachází hned vedle místního domova pro seniory, zacvičit si ale může přijít každý. Aktivní lidé vyššího věku mají k dispozici trenažér k procvičování paží, šlapadlo na posilování nohou či překážkovou dráhu.

Stroje prý rozhodně nezahálejí. „Podle věku si každý vybere, co potřebuje, ať je to šlapání nebo cvičení na ramena,“ přibližuje 72letá Drahomíra.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na hřiště pro seniory se vypravila redaktorka Iva Havlíčková

Hlouček důchodkyň teď sice odpočívá pod pergolou, hřiště si ale nemohou vynachválit. „Líbí se mi, že to není závislé přímo na organizaci a organizování někoho, ale jdu na procházku, zacvičím, jdu dále. Nejzajímavější se mi zdá, pokud někdo nemá umělou kyčel, šlapání jakoby na kole,“ vysvětluje Drahomíra.

O 14 let starší Vlastimila, která hřiště míjí během procházky, si nářadí se zájmem prohlíží, odvahu ale zatím nenašla. „Moc nemůžu, mám vyměněná kolena, já na ně nekleknu,“ upozorňuje. „Už je mi 86 roků, tak se už také bojím, abych nespadla,“ dodává.

Vybudování hřiště přišlo asi na 800 tisíc korun. Senioři na něm mohou řádit i s vnoučaty, pro které tam radnice nechala postavit prolézačku.

„Budoucnost je jasná, demografická křivka je také jasná. Takže určitě nám tady naši spoluobčané stárnou. Nejsou to jenom cvičební stroje, ale například i pergola, taková odpočinková zóna, kde budou moci senioři grilovat a tak dále,“ říká starosta Jaroslav Dvořák z ČSSD.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme