Senioři z Olomouckého kraje se mohou opět přihlásit na zájezdy po regionu

Olomoucký kraj letos znovu nabízí seniorům jednodenní zájezdy na turisticky zajímavá místa střední Moravy a Jeseníků. Projekt seniorského cestování, díky němuž mohou občané poznávat region za zvýhodněnou cenu, běží od konce července do konce října. Olomoucký kraj za něj zaplatí 900 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeseníky, Rejvíz, Mechové jezírko | Foto: Eva Odstrčilová

Lidé starší šedesáti let uvidí například přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, ruční papírnu ve Velkých Losinách a jeskyni Na Pomezí. Vydají se také k mechovému jezírku na Rejvízu a do dřevěných kostelíků v Maršíkově, Klepáčově a Žárové.

V nabídce je i návštěva muzea kočárů v Čechách pod Kosířem, muzea Olomouckých tvarůžků v Lošticích, Zbrašovských aragonitových jeskyní v Teplicích nad Bečvou a hradu Helfštýna.

Výlety včetně dopravy, oběda, prohlídky a pojištění vyjdou seniory na 200 korun, zbytek hradí kraj. Seniorské cestování nabízí Olomoucký kraj od roku 2008. Loni nabídky využilo přes tisíc lidí.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme