Šest let už manželé podmáčené garáže bojují s jihlavskou radnicí

Lidé z jihlavské městské části Henčov si zoufají. Už šest let vytéká voda z městského pozemku. Výsledkem jsou podmáčené a plesnivé domy a v zimě obrovské vrstvy ledu na příjezdové silnici. Poškození majitelé se po celá léta bezvýsledně obraceli na úředníky na jihlavské radnici. Teď byli konečně vyslyšeni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihlava | Foto: Agentura CzechTourism

Podmáčený dům, obrovské kaluže a stěny plné plísně, v zimě navíc obrovské vrstvy ledu na silnici. Tak to vypadá v jihlavské městské části Henčov u paní Ivy Trávníkové. „Tady vidíte naši garáž a hned za ní, protože garáž je jakoby v kopečku, tak z toho pozemku už 6 let teče voda,“ popisuje problém majitelka.

Pozemek patří městu, které nebylo za tu dobu schopné nešťastným majitelům s problémem pomoci. „Problém je poměrně složitý, protože zaměstnává úřad napříč. Částečně je to záležitost vodoprávního úřadu, částečně stavebního a zároveň voda teče do objektu města a to má na starosti zase jiná část odboru, takže přiznáváme, že tato věc se nepovedla především komunikačně,“ vysvětluje Radek Tulis z magistrátu.

„Snažili jsme se s tekoucí vodou poradit sami, ale bohužel. Takže jsem došla na osadní výbor, kde jednou do měsíce dojížděl pán z magistrátu, vysvětlila jsme mu situaci, byl se tam podívat a všechno zůstalo viset na tom, jestli pozemek, ze kterého voda teče, je obecní,“ popisuje majitelka podmáčeného domu.

Další tři roky posílali paní Trávníkovou na jihlavské radnici z jedněch dveří do druhých. Nakonec jí došla trpělivost a obrátila se na média a najednou se karta obrátila. „Tady se najednou sešlo tolik lidí z magistrátu, že jsme ani nevěděla, že jich na tom odboru tolik pracuje.“

Někteří úředníci byli vyměněni a věc se začala hýbat. „Věřím a jsem přesvědčen, že během tohoto roku bude problém vyřešen,“ slibuje Tulis. Bagry by měly na problematický pozemek vyjet hned, jak to počasí dovolí.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme