Sestra z třebíčské nemocnice může znovu prokázat svou nevinu

Nemocnice v Třebíči bude muset znovu a lépe dokázat, že sestra Zdeňka Mládková skutečně může za záměnu miminek v prosinci 2006. Rozhodl o tom brněnský krajský soud, který tak zrušil rozhodnutí okresního soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál nemocnice Třebíč | Foto: www.nem-tr.cz

Zdeňka Mládková podle třebíčské nemocnice neprověřila identifikační znaky dvou novorozených holčiček a kvůli tomu došlo k jejich záměně. Dostala za to výpověď. S tím ale zdravotnice nesouhlasí a s bývalým zaměstnavatelem se soudí.

Předseda odvolacího senátu Pavel Malý zdůraznil, že ve verdiktu třebíčského soudu je hned několik nejasností: „Za této situace se ani odvolací soud blíže nezabýval skutkovými a právními závěry soudu prvního stupně, které učinil ve vztahu k závěru o naplnění důvodu výpovědi z pracovního poměru, na základě kterého on žalobu jako nedůvodnou zamítl.“

Nyní tedy bude nutné pochybení Mládkové znovu přesně určit a dokázat. „Na žalovaném v daném případě bude, aby doplnil svá skutková tvrzení o tom, jaké konkrétní porušení povinnosti se stalo důvodem výpovědi z pracovního poměru, a aby doplnil svá skutková tvrzení o okolnostech, za nichž výpověď byla učiněna tak, aby bylo zřejmé, že v době, kdy byla žalobkyni výpověď z pracovního poměru doručována, bylo oběma stranám zřejmé, co bylo důvodem výpovědi,“ odůvodnil své rozhodnutí Malý.

Zuzana Kopuletá, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme