Šetření havárie vrtulníku na Plzeňsku převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů

Úterní nehodu vrtulníku na Plzeňsku začal řešit místo policie jiný orgán. Stroj se odpoledne zřítil u obce Rybnice, dva muži nehodu nepřežili. Původně začala pád vyšetřovat policie a Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Už večer ale případ převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda vrtulníku na severním Plzeňsku | Foto: ČTK

„Mohu pouze potvrdit, že Generální inspekce bezpečnostních sborů si včerejším dnem událost převzala k šetření,“ uvedla tisková mluvčí Radka Sandorová. „A veškeré dotazy, okolnosti, které nějakým způsobem s danou událostí souvisejí, jsou předmětem šetření a nemám skutečně konkrétní odpovědi.“

K nehodě došlo včera odpoledne po půl čtvrté, stroj dopadl na zem asi 300 metrů za obcí Rybnice. Podle policejní mluvčí Martiny Korandové při havárii zahynuli dva muži ve věku 55 a 43 let. Trosky zdemolovaného stroje byly na poli na dvou místech vzdálených od sebe několik stovek metrů.

Jednalo se o čtyřmístný vrtulník Robinson 44 americké výroby, který sloužil i k výcvikovým letům. Podle Lubomíra Střihavky z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod měl stroj soukromou registraci a vzlétl z nedalekého letiště v Plasích.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme