Silničáři a meteorologové varují před námrazou na vozovkách

Předpovědi meteorologů se naplnily a na řadě míst republiky komplikují řidičům cestování mlha a namrzající vozovky. Od rána řeší policisté řadu nehod a mnohde vyjely do terénu sypače.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

námraza na autě

námraza na autě | Foto: no2snow.com

Silnice namrzají i v Orlických horách. Podle Karla Čestického z Rokytnického cestmistrovství správy a
údržby silnic by měli být řidiči velmi opatrní:

„V podstatě se to slučuje s výstrahou, která přišla od meteorologů. Jsou 3 stupně pod nulou a na většině území je silná mlha a jak na inertně udržovaných, tak na chemicky udržovaných úsecích jsou pasáže, které jsou namrzlé. Poslali jsme čtyři sypače na chemii a dva na inerty.“

Také některé silnice na Trutnovsku a Náchodsku ošetřují silničáři. „Vozovky hlavně v lesních úsecích namrzají, je to hlavně Výšinka, silnice I/37. Na zmiňovaném úseku jsou sypače, provádějí chemický posyp. V každém případě je potřeba zvýšená opatrnost, protože jsou úseky, kde to je v pořádku a vjedete na úsek, kde je ledovka,“ varuje Milan Baxa z trutnovské správy a údržby silnic.

Meteorologové varují před ledovkou až do sobotního rána. Dnes vydrží zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, na horách a postupně místy i jinde pak bude polojasno.

Lucie Maňourová, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme