Silničáři by měli opravit prasklý panel na R35 během dvou dnů

Během dvou dnů by silničáři měli opravit poškozený panel na 287. kilometru rychlostní silnice R35 u Lipníka nad Bečvou ve směru na Ostravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prasklá rychlostní silnice R35 | Zdroj: ČTK

Podle šéfa Správy a údržby silnic Kocourovec Miloše Fišera jsou hlavním důvodem včerejšího vystřelení cementobetonové desky extrémní změny teplot.

„Udělal se tam schůdek asi tři až čtyři centimetry. V pomalém pruhu se dá jezdit, je tam omezená rychlost na 40 kilometrů. Je tam značka ‚Pozor hrbol‘. Teď budeme opravovat rychlý pruh,“ upřesnil Fišer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na možné důvody včerejšího poškození silnice R35 jsme se v Ranním interview ptali vedoucího silniční laboratoře Petra Mondscheina z ČVUT

Silničáři v současné chvíli na místě vozovku řežou. „Odpoledne budeme bourat, zítra budeme ráno armovat, odpoledne betonovat. Za dva dny by to mělo uzrát, pak se to vyhodí na druhý směr a bude se opravovat pomalý a odstavný pruh,“ doplnil Fišer.

Silnice praskla včera odpoledne, policie musela nejprve dopravu odklánět. Silničáři ale pak alespoň provizorně opravili pomalejší, tedy pravý jízdní pruh. Zúžený úsek měří méně než půl kilometru.

Proč ale ke zlomení desky došlo? A jaká je pravděpodobnost, že se podobná situace bude na našich dálnicích opakovat? Uslyšíte v Motožurnálu po 13. hodině.


Místo, kde praskla vozovka

Eva Kézrová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme