Silničáři o víkendu uzavřou hlavní tah do Karviné

Na řidiče čekají v Karviné velké komplikace v dopravě. Od neděle nebude průjezdný hlavní tah do města. Silničáři totiž na čtyřproudové cestě staví úplně nový most přes řeku Olši za téměř 150 miliónů korun. Komplikace budou trvat pět měsíců a radnice kvůli tomu zřizuje i krizový dopravní štáb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karviná v sobotu ráno | Foto: Karviná

Na hlavním tahu do města jsou nyní semafory a kolony. Od neděle tímto směrem nikdo neprojede. Řidiči budou muset jezdit přes objízdné trasy.

Starou mostní konstrukci poničily záplavy. Pilíře na novém mostě budou uchyceny lépe, aby je velká voda nezničila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karviná.mp3

„Most byl povodněmi velmi poškozen, proto se musí udělat nový most, na jiné technologii,“ říká primátor Karviné Tomáš Hanzel.

„Bude se to muset celé objíždět, je to 10 kilometrů navíc. Ten most byl už tak poškozen, že se tam mohlo stát něco horšího. Nějak to musíme vydržet, hlavně ať to spraví,“ říkají řidiči.

Denně projede Karvinou minimálně 20 tisíc aut.

„Policisté budou dohlížet na to, aby řidiči kamionů dodržovali objízdné trasy a nesjížděli z nich,“ říká mluvčí místní policie Miroslav Kolatek.

Informace o objízdných trasách najdou řidiči na webových stránkách karvinské radnice.

Andrea Čánová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme