Silničáři o víkendu uzavřou tunely na dálnici D8. Kvůli bezpečnostním a požárním zkouškám

V sobotu 8 hodin ráno uzavřou silničáři tunely Libouchec a Panenská u Ústí nad Labem. Ředitelství silnic a dálnic v nich chce provést bezpečnostní a požární zkoušky před dokončením dálnice D8. Policisté varují, že na objízdných trasách se můžou tvořit kolony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavbaři se snaží udělat maximum pro zprovoznění dálnice D8 do konce roku | Foto: Jan Bachorík

Silničáři musí tunely Libouchec a Panenská důkladně zkontrolovat, říká Jan Rýdl z Ředitelství silnic a dálnic.

„Blížíme se k dokončení poslední etapy D8 mezi Lovosicemi a Řehlovicemi. Oba tunely jsou v bezprostřední návaznosti na tento úsek. To znamená, že je třeba znovu provést zkoušky požárně-bezpečnostního zařízení obou tunelů,“ říká.

Poslední úsek D8 se pro motoristy otevře v polovině prosince, slibuje ministr Ťok

Číst článek

Doprava bude na exitech 80 a 87 svedena na objízdné trasy. Tam se můžou tvořit kolony.

„Komplikace očekáváme ve směru na Petrovice směrem do Německa, a to ve stoupání do Nakléřovského kopce. Na objízdných trasách očekáváme hustší provoz, a proto řidičům doporučujeme i jiné možné trasy směrem do Německa přes Teplice, Chomutov nebo Rumburk,“ uvádí mluvčí ústecké policie Šárka Poláčková.

V pondělí v 8 hodin ráno silničáři oba tunely znovu zprůjezdní. Příští víkend je ale opět zavřou. Letos zřejmě už naposled.

„Je to velmi důležité, dálniční tunely jsou z celé dálniční sítě považovány za potenciálně nejrizikovější místa,“ zdůvodňuje uzavírky Rýdl.

Dálnice D8 by měla být hotová v polovině prosince.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru